نحوه پذیرش دانشجو در رشته پزشکی تغییر می کند/ اجرا در ۵ دانشگاه
1398-10-11
مدارس کشور، شنبه و یکشنبه باز هستند
1398-10-14

بررسی لایحه ساماندهی سهمیه‌ های کنکور در شورای‌ انقلاب فرهنگی

منصور کبگانیان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نحوه ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی که از سوی دولت برای بررسی و تصویب به این شورا ارجاع داده شده، گفت: این لایحه از سوی هیئت دولت به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع داده شد وی نیز آن را به من ارجاع داده است.

وی ادامه داد: موضوع کنکور به عنوان یکی از بحث‌های اساسی ما در نقشه جامع علمی کشور کلید زده شده است. در مورد سهمیه‌ها چون تازه به من ارجاع شده باید آن را بررسی کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: چون مجلس در این لایحه مصوباتی دارد باید بررسی کنیم و بعد از بررسی اعلام خواهیم کرد که چگونه به آن ورود خواهد شد.

وی تاکید کرد: به زودی نحوه ورود به سهمیه‌ها را اعلام خواهیم کرد.

به گزارش مهر، لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی که ترکیبی از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی است، از سوی حسین سیمایی صراف برای بررسی و تصویب به این شورا ارجاع داده شده است.

لایحه ساماندهی سهمیه‌های کنکور باید در یکی از این دو نهاد پیگیری می‌شد که با تشخیص دبیر هیأت دولت در اختیار شورا قرار گرفت.

هر زمان این لایحه به تصویب برسد، قابلیت اجرایی شدن دارد. منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری نیز پیش از این به مهر گفت: قطعاً آنچه ما ارائه دادیم با توجه زمان ثبت نام کنکور برای کنکور ۹۹ محقق نمی‌شود لذا برای کنکور ۹۹ تغییری در سهمیه‌های مصوب نخواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + سه =